تلفن کرکره آرام

انواع موتور کرکره

تاریخ : 1399.07.27
نویسنده : Kerkereh Barqi

طیف گسترده ای از گزینه های موتور کرکره برقی مانند اپراتورهای درب اتوماتیک در دسترس هستند.  کارکرد موتور در کرکره های برقی بسیار مهم است و خراب شدن آن در عملکرد کلی دستگاه اختلال ایجاد می کند. این قطعه با چرخاندن  شفت کرکره برقی فرایند گرداندن رول تیغه ها به سمت بالا و پایین کنترل را کنترل می کند و با قدرت دوران ایجاد شده دستگاه را به حرکت در می آورد. موتور های موجود در بازار معمولا توبولار و ساید هستند اما انواع دیگر هم به کار می روند. این قطعه تا مدت ها کار می کند و دیر خراب می شود و قابل تعویض و تعمیر است. برای تعمیر و تعویض آن بهتر است از افراد خبره کمک بگیرید تا نوع موتور را تشخیص دهد.

 

موتور کرکره

 

 موتور برقی سانترال

 این موتور معمولا برای کرکره های قدیمی مورد استفاده می گرفتند و حالا جای خود را به انواع جدید تر داده است. از برند های معروف آن می توان به زومر محصول آلمان،  برندهای چینی درجه یک یا دو و موتور های   SDCو موتور کرکره بارزانته اشاره کرد. 

 

موتور کرکره توبولار (تیوبلار)

 این کرکره با همه ی موتور ها کار می کند و ی توان آن را برای هر نوعی به کار برد. آسانی کار با آن و جنس مرغوبش باعث می شود مورد استفاده ی افراد بسیاری قرار بگیرد. شکل لوله مانند آن وجه تسمیه ی این موتور است. این موتور بسیار انعطاف پذیر است و متناسب با وزن تیغه های کرکره می توان از یک نوع آن استفاده کرد و به همین دلیل نصابان زیادی از آن استفاده می کنند.

 این موتور های پر طرفدار در وزن های 30، 50، 80، 100، 120، 140، 230 و 300 کیلوگرم ساخته می شوند.لازم به ذکر است که تاج و آداپتور در موتور های مختلف با هم فرق دارند وبا استفاده از یک شافت گرد یا هشت ضلعی (بسته به تاج آداپتور و موتور) به راحتی میتوان از این قطعه استفاده کرد. صدای کم، امنیت بالا، کیفیت خوب، وزن کم و قابل حمل بودن و همچنین در دسترس بودن انواع آن در بازار از دیگر خوبی های این موتور پر طرفدار است. 

موتور کرکره برقی ساید

این موتور استفاده های بسیاری دارد و جنس مرغوبش باعث می شود طرفداران زیادی داشته باشد، اما فضای زیادی که می گیرد باعث می شود در موارد خاص مانند پارکینگ ها و مکان های بزرگ مانند پاساژ ها  و غیره از آن استفاده کنند. بلندی پلیت این موتور برقی تقریبا 60 سانتی متر است و نمی تواند برای فروشگاه های کوچک و مکان های کم جا مورد استفاده قرار بگیرد.  صدای کم، امنیت بالا، کیفیت عالی، قابل تعمیر بودن و کارکرد آسان آن را به یک موتور عالی تبدیل کرده است. 

 

با توجه به موارد استفاده و متراژ مکان مورد نظر، می توان از یکی از موتور های گفته شده استفاده کرد که تشخیص چنین موضوعی باید حتما توسط یک متخصص انجام شود. 

 

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی