تلفن کرکره آرام

جک درب پارکینگ و مدل های آن

تاریخ : 1399.09.16
نویسنده : Kerkereh Barqi

جک برقی وسیله ایی که با تبدیل نیروی الکتیریکی به هیدرولیکی (مکانیکی)کار میکند .وقتی که درب را باز و بسته میکنیم، نیروی برق به نیروی مکانیکی در بازوهای جک پارکینگی منتقل میشود وهمین عملکرد باعث باز بسته شدن درب میشود .امروزه دراکثر شهر های بزرگ ، مردم در فکر این هستند تا از این امکانات استفاده کنند و بیشتر منازل مستقل، مسکونی و ساختمان های اداری و شرکتی بر روی درب های پارکینگ خود از جک پاکینگی یا همان جک برقی استفاده می نمایند.

 

جک درب پارکینگ

 

جک برقی یا پارکینگی ازچه قطعاتی تشکیل شده است ؟

در بسته بندی جک های برقی پارکینگ چندین قطعه وجود دارد که همگی آنها در کنار هم معنی و مفهوم جک پارکینگی را تشکیل میدهند که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

 

قطعات جک پارکینگ

 

 

1) چشمی جک ( حسگر ) : جهت برقراری امنیت بیشتر در زمانی که از پارکینگ خارج میشویم،چشمی جک برقی وظیفه دارد تا زمانی که ماشین از جلوی آن رد میشود درب را باز بگذارد،اما پس از مدتی به صورت اتوماتیک حتی اگر ما فراموش کنیم دکمه ریموت را جهت بسته شدن درب بزنیم،حسگر چشمی عمل کرده و درب را میبندد و همینطور بودن چشمی در برخی موارد مانع بروز حوادث وبرخورد ماشین ها با درب میشوند .

 

 2) فلاشر جک پارکینگ : فلاشر در زمان ورود و یا خروج ماشین روشن شده و عابرین پیاده وماشین های در حال رفت وآمد را هوشیار می کند .

 

 3) ریموت پارکینگ : ریموت را در زمان نصب برای تنظیم شدن از طریق بلوتوث به مرکز کنترل یا همان بورد جک پارکینگی مچ یا متصل میکنند که درب را باز و بسته کنند ودرخاطر داشته باشید که هرچند عددی که بخواهیم میتوانیم ریموت را کپی داشته باشید.

 

4) مرکز کنترل جک : مرکز کنترل ،فرمان باز و بسته شدن درب را به بازو های جک ارسال میکند تا به مولد برق متصل شود .

 

5) بازو های جک : همانطور که میدانید درب های تک لنگه و درب های دو لنگه برای پارکینگ ها ساخته می شوند،بنا به مجهز بودن ساختمان ما به در های تک لنگه یا دو لنگه باید جک پارکینگ مد نظر خود را انتخاب نماییم.

 

انواع جک پارکینگ

در دسته بندی جک های درب اتوماتیک پارکینگ 2 نوع جک های مکانیکی و جک های هیدرولیکی ، یا همان پنومایتیکی وجود دارد.برای درب های سنگین و مراکز پر تردد از جهت وسیله نقلیه، باید از جک های هیدرولیکی استفاده کنیم .و هیینطور برای مراکز با تردد متوسط یا پایین از جک های مکانیکی نیز میتوانیم بهره ببریم.

همینطور از منظر دیگری بخواهیم جک های پارکینیگی را دسته بندی کنیم میتوانیم به جک های تک لنگه و جک های دو لنگه اشاره کنیم.جک های با یک بازوی مکانیکی جک تک لنگه و به جک های برقی با دو بازوی مکانیکی هم جک دو لنگه راست و چپ درب گفته می شود.

 

معمولا سازندگان ساختمان باتوجه به فضای موجود از بین درب اتوماتیک و درب کرکره پارکنیگ یکی را انتخاب می کنند .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی