تلفن کرکره آرام

درب اتوماتیک ریلی ، شیشه ای و کرکره ای

تاریخ : 1399.09.18
نویسنده : Kerkereh Barqi

امروزه درب اتوماتیک دیگر به صورت گسترده ای جای خود را در میان تکنولوژی روز در کاربری های مختلف ، باز کرده است. از ویژگی های مهم و منطق استفاده این درب های اتوماتیک به سه عنصر مهم یعنی آرامش، امنیت و زیبایی میتوان اشاره نمود. تاریخچه پیدایش این نوع درب های اتوماتیک در دهه 70 میلادی به وسیله یک امریکایی اهل اوهایو برای اولین بار نیز اتفاق افتاد.

 

درب اتوماتیک

 

انواع درب اتوماتیک

مانند هر محصول دیگری درب های اتوماتیک نیز انواع مختلفی دارند که به آنها اشاره میکنیم و 2 مورد از پر استفاده ترین آنها را نیز توضیح خواهیم داد.

* درب اتوماتیک کرکره ای

* درب اتوماتیک شیشه ای

* درب اتوماتیک ریلی

 

درب اتوماتیک کرکره ای

بیشترین استفاده درب های کرکره ای اتوماتیک برای سازه های با استحکام بالا می باشد. این گروه درب های اتوماتیک رولی هم نیز معروف می باشند. یکی دیگر از بیشترین استفاده درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ ساختمان ها می باشد که علاوه بر امنیت و آرامش، زیبایی خاصی به کل ساختمان نیز می دهند ؛ کرکره برقی نوعی درب اتوماتیک به حساب می آید .

 

درب اتوماتیک شیشه ای

محصولات این گروه شامل چندین دسته بندی بوده که از جمله آن ها درب های شیشه ای کشویی، مثلثی، اتوبوسی، تلسکوپی و منحنی نام دارند که هر کدام از این زیرگروه های درب شیشه ای در مکان های مختلف کاربرد مخصوص به آنجا را دارند.

 

درب اتوماتیک شیشه ای

 

کاربرد های درب اتوماتیک

استفاده از درب اتوماتیک گستره وسیعی از مصرف کننده ها را شامل میشود که در زیر به مهمترین آنها مختصرا اشاره کرده ایم.

* آزمایشگاه های مهم و حساس

* اماکن نظامی و هر جایی که امنیت و محدودیت در تردد، حرف اول را بزند

* درب های پر تردد مانند درب بیمارستان، هتل و فروشگاه ها که بعلت تردد زیاد میخواهیم در انرژی صرفه جویی نماییم

* اتاق های عمل که بعلت حساسیت زیاد حتما برای درب اتاقل عمل به درب اتوماتیک نیاز می باشد.

* و ده ها مورد مهم دیگر که جمله آرامش، امنیت و زیبایی بسیار برای آنها مهم می باشد.

 

درب اتوماتیک و لوازم تشکیل دهنده کامل آن

وقتی درب اتوماتیکی را خرید میکنیم در باکس مربوط به آن لوازم تشکیل دهنده و مکمل زیادی وجود دارد که در زیر میتوانید آنها را مشاهده نمایید :

1- ریموت

2- قفل برقی

3- قفل های مکانیکی

4- چشمی ها و فلاشر ها

5- تابلوی فرمان درب اتوماتیک

6-میکرو سوئیچ

7- مولد عامل تولید تمامی نیرو های حرکتی مثل موتور، جک ها و بازو ها

 

درب های اتوماتیک پارکینگی

درب های پارکینگی بر دو دسته نیز تقسیم شده اند که دسته اول درب اتوماتیک ریلی و دسته دوم درب اتوماتیک لولایی نام دارند. و اما تقسیم دیگر و مهمی که در درب های پارکینگی وجود دارد دسته بندی سیستم داخلی جک درب ها است که به سیستم الکترومکانیکی و هیدرولیکی معروف هستند که البته از هر دوی این سیستم ها به یک اندازه استفاده شده و جزء پر استفاده ترین ها در درب های اتوماتیک پارکینگ می باشند.

 

انتخاب درب اتوماتیک مناسب

وقتی صحبت از انتخاب مناسب و به صرفه میکنیم فاکتور های زیادی را باید مورد بررسی قرار داد از جمله عرض مکانی که برای آن میخواهیم از درب اتوماتیک استفاده کنیم و یا تعداد تردد روزانه و ده ها مورد ریز و درشت دیگر که باعث میشوند بخاطر خصوصیاتشان از درب اتوماتیک مخصوص به آن خصوصیات استفاده نمایید. گاهی ما درب های زیبایی میبینیم که مثلا بخاطر زیبایی آن میخواهیم در یک مکان امنیتی استفاده نمایید غافل از اینکه آن درب مورد نظر برای آنجا مناسب نیست و امنیت ما را به خطر می اندازد. بخاطر تخصصی بودن این انتخاب پیشنهاد میکنیم حتما حتما از متخصصان زبده و کاربلد در این زمینه مشاوره رایگان گرفته و با برقرار تماس با آنها اطلاعاتی از قبیل ساختمان مورد استفاده، اندازه تردد، اهمیت امنیت و موارد ریز و درشت دیگری را به اطلاعشان برسانید تا در انتخاب بهترین درب اتوماتیک و به صرفه شما را راهنمایی کنند.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی