تلفن کرکره آرام

کاربرد فلز آلومینیوم در صنعت ساختمان

تاریخ : 1399.09.27
نویسنده : Kerkereh Barqi

دانستن این موضوع که فلز آلومینیوم در صنعت ساختمان استفاده می شود شاید برای اکثر ما عجیب باشد؛ اما حقیقت این است که، آلومینیوم فلزی است که پس از فولاد به طور گسترده ای در صنعت ساختمان استفاده می شود. قابلیت های زیاد آلومینیوم مانند رنگ پذیر بودن، سبک بودن و مقاومت آن، چگالی پایین، سازگار بامحیط زیستو تجدید پذیر، غیر قابل احتراق بودن و غیره آن را به محبوبیت بالایی در صنعت ساختمان رسانیده است. آلومینیوم در بخش های مختلف صنعت ساختمان کاربرد دارد، که برخی از آنان را در اینجا بر خواهیم شمرد.

 

ساختمان با نمای آلومینیوم

 

انواع کاربرد فلز آلومینیوم

کاربرد فلز آلومینیوم در درب و پنجره های ساختمان، حتما این به ذهنتان می رسد که استفاده از آن ها برای ساخت درب و پنجره های ساختمان قدیمی شده است، اما امروزه از آلومینیوم برای ساخت درب و پنجره های دو جداره نیز استفاده می شود، به این معنا که با گسترده و پیشرفته تر کردن آن، حرارت از محیطی به محیط دیگر انتقال پیدا نمی کند؛ و با توجه به استقامت بالای آلومینیوم در برابر سرما و گرما آسیبی نخواهد دید.همچنین در ساخت تیغه کرکره برقی نیز از این فلز استفاده می شود .

 

کاربرد فلز آلومینیوم در سقف های کاذب درون ساختمان، برای داشتن نمای بهتر و یا ایجاد آرامشو دلایل با اهمیت دیگری چون غیر قابل اشتعال بودن، قابلیت نصب آسان در فضاهای بزرگ، قابلیت ایجاد دریچه برای مصارف مختلف، قابلیت شست و شو و دوام و استقامت در برابر رطوبت و آلودگی هادر فروشگاه های بزرگ، بیمارستان ها، هتل ها و استخرها، سالن های ورزشی و سایر فضاهای باز مانند پمپ بنزین انتخاب می شود.

 

کاربرد فلز آلومینیوم در نمای ساختمان ، پس از اتمام یک ساختمان با رعایت تمام نکات که قطعا بر استحکام آن در درجه نخست تاکیید شده و آلومینیوم هم در این راستا یاری رسان بوده است؛ به نمای ساختمان خواهیم رسید که می توان گفت به اندازه ی استحکام آن اهمیت دارد. با انتخاب فلز آلومینیوم می توان نمایی زیبا و چشمگیر که ایمن هم هست را داشت. علاوه بر این ها آلومینیوم در نمای ساختمان به دلیل انعطاف پذیری در برابر هر شرایط آب و هوایی و قابلیت استفاده در نمای ساختمان های بلند و برج ها طرفداران بسیار چشمگیرییافته است.

 

در پایان باید یادآور شد که فلز آلومینیوم در بخش های دیگر ساختمان هم چون، سیستم های حرارتی، دستگیره ها، نرده ها و پلکان و موارد دیگر کاربردهای فراوانی دارد.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی