تلفن کرکره آرام

ساندویچ پانل چیست

تاریخ : 1399.12.06
نویسنده : Kerkereh Barqi

ساندویچ پانل یک نوع سازه است که از چند لایه ی متصل به هم تشکیل می شود.این لایه ها شامل دو لایه در طرفین است که میان آن ها یک لایه عایق قرار دارد. همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده است لایه های ساندویچ پانل هرکدام خاصیت فیزیکی و مکانیکی دارند و مختص به مکانی با کاربرد خاص است.

ساندویچ پانل جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی مانند آجر و سیمان می باشد؛ که می توان با اطمینان کامل آن را برای سازه درنظر گرفت چون که دارای مزایای بسیار مناسبی نسبت به مصالحذکر شده است.

 

ساندویچ پانل

 

مزایای ساندویچ پانل

 

در اینجا برخی از مزایای این سازه یعنی ساندویچ پانل را نام می بریم:

1 - سبک بودن

2 - عمر بالا

3 - تحمل قابل توجه فشار بار

4 - تحویل و نصب بسیار راحت و سریع

5 - قیمت مناسب

6 - از لحاظ کاهش هزینه های ساخت و ساز مقرون به صرفه است.

7 - مقاومت در برابر آتشپ

8 - مقاومت شیمیایی

9 - عایق در برابر رطوبت

10 - عایق در برابر صدا

11 - عایق در برابر سرما و گرما

 

درحالت کلی دونوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار میگیرد.  که به صورت مختصر به آن ها می پردازیم.

 

 

مشخصات ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل دیواری سقفی از سه لایه تشکیل شده است، دو ورق فولادی و هسته ی میانی که به عنوان عایق می باشد. ورق های این ساندویچ پانل شامل ورق آلومینیوم که ورق های نازک و قابل انعطافی اند و به راحتی دور اجسام پیچیده می شوند، می تواند باشد.

و اما در خصوص پانل دیواری می توان به ورق گالوانیزه اشاره نمود که خاصیت ضد خوردگی و وزن سبک و اتصال قوی دارد؛ و عایق میانی این سازه از پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه است که خواص همه ی این فوم ها ضد حریق بودن آن ها است. مهم ترین این فوم ها، فوم پلی یورتان است که خاصیت نسوز یا کندسوز بودن آن قوی تر از باقی فوم های عایق است و از ورق آلوزینک هم بسیار زیاد استفاده می کنند. آلوزینک، از فولادی مخصوص به اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم تشکیل شده است. با دارا بودن تمام خواص آلومینیوم موجب کیفیت بالا و عمر مفید بنا و سازه می شود.

 

مشخصات فنی ورق های ساندویچ پانل

انتخاب نوع ساندویچ پانل بستگی به شرایط و نوع سازه یا ساختمان دارد که شامل دیوارهای داخلی و خارجی و سقف می باشد و همچنین دمای محیط داخلی و آب و هوای منطقه ی مورد نظر، یکی دیگر از عوامل مهمی است که در انتخاب ساندویچ پانل باید درنظر گرفته شود.

ساندویچ پانل ها منحصر به فرد هستند. عملکرد حرارتی بالا، تداوم عایق، حداقل نشت هوا و از بین بردن تراکم حفره بین سازه های دیواری و سقفی را فراهم می کنند. نتیجه ی استفاده از این سازه، ساختمانی زیبا و ایمن است که در اختیار ما قرار می گیرد. در ساخت برخی از تیغه های کرکره برقی از فناوری این چنینی استفاده می شود .

 

ضخامت ساندویچ پانل

 

این پانل ها در ضخامت 4 الی 25 سانتی متر و به طول دلخواه بر حسب سفارش و نوع کار، تولید می گردند و این امکان به کارفرما کمک می کند تا کاهش قابل توجهی در هزینه ی حمل، نصب و دور ریز به عمل آورد. ساندویچ پانل ها از پنج لایه تشکیل می شوند، که شامل لایه های محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و یک حایل میانی بکار برده می شود.

 

روش های کاهش هزینه ساندویچ پانل

 

برای پایین آوردن قیمت ساندویچ پانل روش های متعددی وجود دارد که به اختصار آن ها را بر می شماریم.

1 - به جای این که در هر دو طرف پانل از ورق فلزی استفاده گردد، تنها در یک طرف ورق فلزی بکار می رود.

2 - پایین آوردن ضخامت ورق فلزی از 0.5 میلی متر به 0.4 میلی متر

3 - کاهش گام های بکار رفته در پانل

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی