تلفن کرکره آرام

مزایای استفاده از دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی

تاریخ : 1399.12.23
نویسنده : Kerkereh Barqi

امروزه داشتن امنیت و حفظ حریم شخصی یکی از دلایل مهم برای روی آوردن افراد به زندگی در مجتمع های مسکونی یکپارچه می باشد. یک منطقه ی مسکونی باید به گونه ای امن باشد که در هنگام حضور در خانه و یا زمانی که خانه را ترک می کنیم، از استقرار امنیت آن اطمینان حاصل نماییم. در این راستا در سال های اخیر استفاده از دوربین های مداربسته در مناطق مسکونی و مجتمع های محل سکونت، روندی رو به رشد داشته است و در بین افراد بسیار محبوب شده است و دیگر یک کالای لوکس که در اختیار قشر مرفه جامعه باشد، نیست و اغلب ساختمان ها از آن بهره مندند. ساکنین این مناطق خواهان آن هستند که از امن بودن محل سکونت خود در روز و شب اطمینان داشته باشند.

 

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

 

 یکی از مزایای استفاده از دوربین های مداربسته در ساختمان های مسکونی این است که این سیستم های نظارت تصویری، موجب کاهش سرقت و مانع ارتکاب جرم در مکان های مسکونی می شوند. وجود یک دوربین امنیتی در یک منطقه ی مسکونی سبب می شود که مجرمان آن منطقه را برای سرقت مورد هدف قرار ندهند چرا که وجود یک دوربین مداربسته ی امنیتی کارا در محل، موجبات ایمنی و امنیت ساکنان را فراهم می کند. تحقیقات ثابت کرده است که سارقان آماتور و حرفه ای، منازلی با ضریب امنیت پایین را انتخاب می کنند تا در صورت حضور در مکان،  امکان شناسایی آن ها کمتر شود.

همچنین ار مزایای دیگر استفاده از دوربین مداربسته این است که اگر شما در منزل خدمتکار یا پرستار کودک دارید، می توانید به هنگام دور بودن از منزل بر کار آن ها نظارت داشته باشید.

 

دوربین های مداربسته در مناطق مسکونی به گونه ای طراحی شده است که ساکنین می توانند با اتصال به شبکه ی اینترنت، هر لحظه تصاویر این دوربین ها را در دسترس داشته باشند و بتوانند در هنگامی که در سفر هستند و یا در محل کار خود حضور دارند، منطقه ی مسکونی و محل اقامت خود را از دور ، مانیتور کنند.

 

محل نصب دوربین مداربسته

مهم ترین عامل امنیت در منطقه ی مسکونی شما را می توان پوشش سامانه ی تصویری دانست. هر چه این پوشش گسترده تر باشد، امنیت بیشتری را تضمین می کند. چند مکان کلیدی که در صورت نصب دوربین مداربسته بر روی آنها، می تواند پوشش بهینه ای برای ساختمان مسکونی شما فراهم کند، ارتفاع ساختمان های مجاور و تیرهای چراغ برق است که دید مناسبی را فراهم می کند.

 

استفاده از لنز مناسب برای دوربین های مداربسته

 یکی از نکات مهم در سامانه های نظارت تصویری در مناطق مسکونی، بکارگیری لنزهای مناسب برای دوربین ها است. لنز، تصویر مقابل دوربین را دریافت می نماید. لنز صحیح به دوربین اجازه می دهد تا تصاویر را با وضوح بالاتری تولید کند و به کاربران این امکان را می دهد که جزییات واضح و روشنی برای تشخیص و بررسی  هرگونه فعالیت مشکوک را در دسترس داشته باشند، که این خود مزایای استفاده از دوربین مداربسته و اهمیت وجود آن در مناطق مسکونی را بیش از پیش نشان می دهد.

 

ذخیره سازی تصاویر در دوربین های مداربسته

از مزایای استفاده از دوربین های مداربسته این است که می تواند تصاویر را ذخیره کند تا در صورت نیاز بتوان مجدد تصاویر را بازبینی کرد. برای این کار می توانید برای مثال با تنظیم حالت حساس به حرکت، زمانی که یک شئ یا شخصی وارد محدوده ی دید دوربین می شود، دوربین ذخیره سازی را شروع نماید.

 

نتیجه گیری

سامانه ی نظارت تصویری دوربین های مداربسته می توانند در شناسایی آسیب ها و تهدیدهای مناطقه مسکونی محل سکونتتان، به شما کمک نمایند و ایمنی و امنیت که سبب آرامش و آسایشتان می شود را برای شما به ارمغان بیاورند ؛ البته در کنار دوربین مدار بسته باید از سایر تجهیزات ایمنی همچون کرکره برقی ، درب ضد سرقت و حفاظ های ایمنی نیز استفاده کنیم .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی