تلفن کرکره آرام

روش تولید ورقه های آلومینیوم

تاریخ : 1399.12.05
نویسنده : Kerkereh Barqi

آلومینیوم نوعی فلز با مزایایی بی شمار است که در صنایع مختلفی چون خودروسازی، ساختمان و هوا فضا از آن استفاده می شود. که البته در کنار مزایای فراوانش رسانای برق و گرما نیز می باشد. در این جا به روش تولید ورقه های آلومینیومی به عنوان فلزی سبک که قادر به تحمل بار زیاد و سنگین هستند،خواهیم پرداخت.

 

ورقه های آلومینیوم

انواع ورقه های آلومینیوم

 

ورقه های آلومینیوم انواع مختلفی دارند که به اختصار آن ها را نام می بریم :

1 - ورقه های آلومینیومی رنگی

2 - ورقه های آلومینیومی کامپوزیتی

3 - ورقه های آلومینیومی الکترو استاتیک

4 - ورقه های آلومینیومی لوزی

 

 

روش تولید ورقه های آلومینیوم

 

تولید ورقه های آلومینیومی در دو مرحله مختلف انجام می گیرد.

 

مرحله اول : ریخته گری

در روش ریخته گری، فلز مذاب را در کوره هایی بسیار بزرگ و مخصوص می ریزند تا با افزایش دمای آن به نقطه ذوب برسند، در پایان آن ها را به صورت شمش به بازار عرضه می دارند. البته که این شمش ها در اندازه های مختلف خواهند بود. این شمش ها به ورقه های آلومینیوم تبدیل خواهند شد.

 

مرحله دوم : نورد گرم

در روش نورد گرم، در کارخانه ها از غلطک هایی که وزن آن ها بین 10 تا 20 تن می باشد، استفاده می کنند تا از روی شمش های آلومینیومی عبور کنند. این سنگینی به این دلیل است که طول ورقه های آلومینیومی افزایش یابد و از ضخامت آن ها کاسته شود؛ و به معنای واقعی کلمه ورقه شوند. در اینجا باید به این نکته هم اشاره نمود که ورقه ها از سمتی که کشیده می شند نازک تر خواهند شد. در مرحله بعد به این ورقه ها که سرد شده اند، موادی افزوده می شود تا مقاومت آن ها را افزایش دهند تا بتوان همان طور که گفته شد آن ها را در صنایع مختلف استفاده نمود. در پایان هم ورقه های آلومینیومی تولید شده پس از آن که سرد شدند به صورت رول و یا ورقه ای که در اندازه های دلخواه برش خواهند خورد به بازار عرضه می گردد.

 

همان گونه که گفته شد آلومینیوم به عنوان یکی از پر کاربردترین فلزات به دلایل بسیار که مهم ترین آن ها قابل بازیافت بودن و فراوانی بسیار آن می باشد؛ شناخته می شود؛ که در کوره ی سرد و یا دمای معمولی خارج از آن به استحکام بیشتری نیز خواهد رسید. امروزه یکی از کاربردهای ورقه های آلومنیم استفاده در ساخت کرکره برقی است .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی