تلفن کرکره آرام

مهمترین کاربردهای شیشه سکوریت

تاریخ : 1400.01.18
نویسنده : Kerkereh Barqi

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه هایی است که در صنایع از آن استفاده های بسیاری می شود و مزیت های فراوانی که شیشه سکوریت دارد، باعث شده که کاربرد آن بسیار زیاد شود و امروزه از آن استفاده های متعددی شود. شاید بسیاری با کاربردهای این شیشه آشنایی نداشته باشند و از آن استفاده نکنند بنابراین باید بیان کرد که سکوریت بودن این شیشه ها و مقاوت آنها یکی از مهم ترین ویژگی هایی می باشد که این شیشه ها دارند.

 

شیشه سکوریت

 

کاربردهای شیشه سکوریت

 

از مهمترین کاربردهایی که شیشه های سکوریت دارند می توان موارد زیر را نام برد

 

کابرد شیشه های سکوریت در لوازم منزل: شیشه های سکوریت در لوازم منزل استفاده های زیادی دارند و مصارف خانگی هم دارند. برای ساخت برخی از وسایل خانگی مانند ظرف های پیرکس، شیشه های به کار رفته در ماکروویو، گازهای شیشه ای و شیشه هایی که در درون یخچال به کار می رود، از شیشه های سکوریت استفاده می شود چرا که این شیشه ها در برابر دما و حرارت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و مقاوت آنها بسیار زیاد است.

 از مهمترین علت کاربرد شیشه سکوریت در تولید لوازم خانگی این است که شیشه های سکوریت از طراحی ایمنی بالایی برخوردار هستند به همین دلیل در ساخت این لوازم از آن ها استفاده می شود تا امنیت بکار گرفته شده در آنها افزایش یابد. همچنین در ساخت میزهای شیشه ای نیز از شیشه سکوریت استفاده می شود که امروزه با مدرن شدن زندگی ها، بسیاری از افراد تمایل به داشتن این میزها دارند تا از فضای داخلی زیباتری بهره مند شوند. طراحان داخلی که با کاربرد این شیشه ها آشنایی دارند، به بهترین نحو ممکن از آن ها در طراحی استفاده می کنند.

 

کابرد شیشه های سکوریت در خودروسازی: در هنگام تصادف یکی از خطراتی که افراد را تهدید می کند، شیشه های بریده شده ی ماشین است که در اثر ضربه به آنها در هنگام تصادف، این اتفاق رخ می دهد. از مهمترین کاربردهای شیشه های سکوریت استفاده از آنها در صنعت خودروسازی است که در ساخت شیشه های خودرواز آن ها استفاده می شود. تا در هنگام وقوع حادثه، خطرات کمتری جان افراد را تهدید کند. پس بیشترین شیشه های که در خودرو استفاده می شوند سکوریت می باشند و به همین دلیل برای سلامتی خطری ندارند.

 

کاربرد شیشه های سکوریت در ساختمان سازی: امروزه بسیاری از افراد در ساختمان های خود از شیشه های سکوریت استفاده می کنند چرا که از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین برای زیباتر شدن نمای ساختمان، می توانند از شیشه های سکوریت با انواع رنگ بندی، استفاده کنند. از شیشه سکوریت برای ساخت حمام های شیشه ای نیز استفاده می شود. از مهم ترین کاربردهای شیشه سکوریت، استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان ها است. نمای بیرونی ساختمان از نظر زیبایی نقش بسیار مهمی در ساختمان ایفا می کند. از این رو بسیاری از طراحان و ساختمان سازها از شیشه سکوریت برای پوشش بالکن، آلاچیق و روف گاردن استفاده می کنند که می توانند در برابر بادهای شدید، حرارت بالا، رطوبت و سرمای و گرمای زیاد، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند.

 

کاربرد شیشه سکوریت در پنجره: در بسیاری از پنجره هایی که ارتفاع آنها به زمین نزدیک است، احتمال شکستن و خطرناک بودن شیشه های آنها بیشتر است. پس می توانید از شیشه سکوریت در این گونه از پنجره های متحرک و ثابت استفاده کنید.

 

کاربرد شیشه های سکوریت در محافظ های شیشه ای و پله: امروزه از شیشه سکوریت در طراحی های مدرن و در خانه های لوکس و زیبا برای ساخت پله های شیشه ای نیز استفاده می شود. از آن جایی که شیشه های سکوریت مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند، اگر از آنها در ساخت پله استفاده کنید، هیچ ضربه ای نخواهند دید. همچنیناز شیشه سکوریت برای ساخت درب های شیشه ای در بسیاری از ساختمان ها نیز استفاده می شود. معمولا در ساختمان ها در کنار کرکره برقی در پارکینگ ها از شیشه سکوریت برای جداسازی فضای پارک هر خودرو نیز استفاده می شود .

 

امروزه بکارگیری شیشه سکوریت در تولید محصولات گوناگون رواج بسیاری پیدا کرده است و به عنوان یک محصول ایمن شناخته می شود.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با کرکره آرام
کاشت مو | صندلی پلاستیکی | مزوتراپی | درب ضد سرقت | کرکره برقی